Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΚΑΤΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ007 Η τελευταία φορά που ο ΠΑΟΚ έχασε βαθμό στις καθυστερήσεις και...

007 Η τελευταία φορά που ο ΠΑΟΚ έχασε βαθμό στις καθυστερήσεις και οι παλιοί μας παίκτες που μας πληγώνουν

Αποφράς η σημερινή μέρα με την απώλεια της νίκης στις καθυστερήσεις. Τις οποίες, παρεμπιπτόντως, αύξησε ο Σιδηρόπουλος κατά 3 λεπτά (από 11΄σε 14′) στο 8’55” του έξτρα χρόνου, μόλις 1 λεπτό μετά τον τραυματισμό του Ingason. Όμως, αφού ισοφάρισε ο ΟΦΗ στο 11’58”, το έληξε άρον-άρον στο 13’15”, λίγα μόλις δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα! Πώς δικαιολογείται αυτό; Ρητορικό το ερώτημα.

Σίγουρα δεν ευθύνεται ο διαιτητής που χάσαμε τους 2 βαθμούς αλλά μια τέτοια κωλοτούμπα είναι όχι απλώς ενδεικτική αλλά αποδεικτική της παθογένειας της διαιτησίας. Τέλος πάντων, τελευταία φορά που χάσαμε βαθμό στις καθυστερήσεις ήταν στις 2021-01-07 όταν ηττηθήκαμε 3-2 στο Περιστέρι με γκολ του Νάτσου στο 91’44”. Περίπου 7 λεπτά πιο πριν, μας είχε ισοφαρίσει ο Χαρίσης. Ακολούθησαν Shakhov (2021-01-20), Mauricio (2021-11-07), Κουλούρης x 2 (2021-11-21), Cañas (2021-12-05), Τζοβάρας (2022-08-28), και τώρα ο Διαμαντής (2022-09-18)… Δεν ξέρω αν μου διέφυγε κανείς άλλος. Πάντως πριν τον Διαμαντή οι άλλοι πρώην παίκτες μας κράτησαν τουλάχιστον τα προσχήματα στους πανηγυρισμούς. Ο Διαμαντής κι ο Μπαλογιάννης (σκληρά φάουλ) φαίνεται μας είχαν άχτι που δεν τους κρατήσαμε.

Υ.Γ. Ο φίλος Γιώργος αντιπρότεινε ότι ο Σιδηρόπουλος δεν έδειξε 3 επιπρόσθετα λεπτά αλλά ότι έμεναν 3 συνολικά λεπτά, δηλαδή 1 επιπρόσθετο. Αν τυχόν ισχύει αυτό τότε δικαιολογείται μεν που το σφύριξε με τη σέντρα, δεν δικαιολογείται δε που κράτησε μόνο  1 λεπτό έξτρα καθώς ο αγώνας διεκόπη για 1’23” στον τραυματισμό του Thomas, άλλα 1’43” στον τραυματισμό του Ingason, ενώ υπήρξαν και άλλες 4 διακοπές άνω του μισού λεπτού η καθεμία στις καθυστερήσεις. Είτε έτσι, είτε αλλιώς, τα έκανε μαντάρα στις καθυστερήσεις ο Σιδηρόπουλος. Όπως τα είχε κάνει μαντάρα και ο Τσαγκαράκης την προηγούμενη εβδομάδα κρατώντας πολύ λίγες (δίκαιες οι διαμαρτυρίες της Λαμίας ειδικά για αυτό το θέμα). Επίσης έρχεται στην επιφάνεια για άλλη μια φορά η ανάγκη να υπάρχει δημόσια ενημέρωση. Αφού μας δείχνουν τη διάρκεια του έξτρα χρόνου, γιατί δεν μας δείχνουν και την επέκτασή του;

Επικοινωνία: paokstats@yahoo.com