Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΑλύγιστος ΠΑΟΚ στο Περιστέρι

Αλύγιστος ΠΑΟΚ στο Περιστέρι

Ήταν εξ αρχής μια δύσκολη αποστολή. Ο Ατρόμητος είναι πάντα ένας δύσκολος αντίπαλος, μια καλά οργανωμένη ομάδα, ιδιαίτερα στην έδρα της. Όλοι λοιπόν ήταν προετοιμασμένοι για μια μάχη.

Ο Δικέφαλος μπήκε στο ματς εξαιρετικά, είχε τον απόλυτο έλεγχο και έφτιαξε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, αλλά το γκολ δεν ήρθε.

Τα δοκάρια σταμάτησαν τις προσπάθειες των Μπράντον και Τάισον, στο 5ο και το 18ο λεπτό, ενώ στο 42′ ο Οζντόεφ βρήκε δίχτυα μετά από φάουλ του Α.Ζίβκοβιτς, αλλά ο AVAR ακύρωσε το γκολ, χωρίς κανείς να καταλάβει το γιατί, ακόμα και με τις γραμμές.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ούτε στην επανάληψη. Ο ΠΑΟΚ όσο περνούσε η ώρα ανέβαζε την πίεση του, είχες αρκετές καλές στιγμές, αλλά χρειάστηκε να παλέψει μέχρι τις καθυστερήσεις για να δικαιωθεί.

Ο Κωνσταντέλιας εκτέλεσε κόρνερ στο 90′ με πάσα για τον Τάισον, αυτός σέντραρε, ο Σβαμπ πήρε την κεφάλια, η μπάλα πήγε στον Σαμάτα κι αυτός την έστρωσε για τον Αυστριακό που με δυνατό σουτ έκανε το 0-1.

Ο Ατρόμητος ανέβηκε ψηλά για να παίξει τα ρέστα του στον υπόλοιπο χρόνο κι ο ΠΑΟΚ τον τιμώρησε και με δεύτερο γκολ. Ο Κωνσταντέλιας πήρε τη μπάλα μετά από λάθος στην αντίπαλη άμυνα και με πλασέ από μεγάλη απόσταση διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ατρόμητος: Τσιντώντας, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Αθανασίου, Κούντε (Φριντζόνσον 68’), Έρλινγκμαρκ, Γιουμπιτάνα (Γκονζάλες 61’), Ρομπάϊγ (Κουέν 76’), Ντιρκς (Βαλένσια 61’), Βέργος (Αντιέλσκι 76’).

ΠΑΟΚΚοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ (Σβαμπ 76’), Μεϊτέ, Α.Ζίβκοβιτς (Ντεσπόντοφ 71’ ), Τάισον, Μουργκ (Κωνσταντέλιας 60’), Μπράντον (Σαμάτα 60’).

The post Αλύγιστος ΠΑΟΚ στο Περιστέρι appeared first on PAOKFC.