Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚ«Διπλό» στην Τρίπολη η Κ19

«Διπλό» στην Τρίπολη η Κ19

Πέρασε με 2-3 από την Τρίπολη η Κ19, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής της Super League, παραμένοντας ζωντανή στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος, όντας στο μείον ένα από τον Ολυμπιακό. Απομένουν έξι παιχνίδια, συμπεριλαμβανομένου του εντός έδρας με τον Ολυμπιακό.

06.04.2024

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 11′ με υπέροχη ενέργεια του Αδάμ από δεξιά και εξίσου όμορφο σουτ από τον Χατσίδη. Αντέδρασε για το 1-1 ο Αστέρας στο 20′, μα στο 37′ η ομάδα του Πέτρου Τσιαπακίδη πήρε και πάλι … κεφάλι στο σκορ με την κεφαλιά του Αδάμ, έπειτα από την σέντρα του Τσομπάνη. Και τρία λεπτά μετά, ο Δικέφαλος έκανε το 1-3 με τον Μπάμπουρα να πασάρει και τον Παπαγεωργίου να πλασάρει όμορφα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-3 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος, είχε φάσεις και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε.

Επόμενο παιχνίδι είναι αυτό με την Κηφισιά στην Αθήνα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Κούπενος (17′ λ.τ. Τσομπάνης), Πολυκράτης, Τσίτσκας (46′ Καστίδης), Πασαχίδης, Αλμασίδης, Αδάμ, Καλόγηρος, Μπάμπουρας [66′ Γκιτέρσος (90′ λ.τ. Πολιτάκης)], Παπαγεωργίου, Χατσίδης