Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΔυνατό τεστ στην Ολλανδία

Δυνατό τεστ στην Ολλανδία

Φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε ο ΠΑΟΚ στην Ολλανδία από τη Χιμπέρνιαν, στο δεύτερο παιχνίδι της καλοκαιρινής προετοιμασίας.

06.07.2024

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου μοίρασε και πάλι το χρόνο στους παίκτες του, θέλοντας να τους δει όλους σε δράση. Η Χιμπέρνιαν πήρε προβάδισμα στο ξεκίνημα του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει και με τις δύο 11αδες του τον ρυθμό, αλλά να μην καταφέρνει να σκοράρει σε κάποια από τις πολλές και σημαντικές ευκαιρίες που δημιούργησε.

Ο Κωνσταντίνος Θυμιάνης έκανε το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τον Δικέφαλο, ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν κι οι Ταλιχμανίδης και Σμυρλής.

Οι συνθέσεις του Δικεφάλου:

ΠΑΟΚ (1ο ημίχρονο): Κοτάρσκι , Σάστρε , Εκόνγκ , Κουλιεράκης , Ράφα , Καμαρά , Σβαμπ , Ντεσπόντοφ , Μουργκ , Τάισον Μπράντον .
(2ο ημίχρονο): Ταλιχμανίδης , Όττο , Θυμιάνης , Μιχαηλίδης , Μπάμπα , Τσιγγάρας , Οζντόεφ , Βιεϊρίνια (Σμυρλής 83΄), Γκούμας, Κουαλιάτα, Σαμάτα .

Χιμπέρνιαν: Μπούρσικ, Μίλερ, Εκπιτέτα, Οχόρα, Ομπίτα, Μόρια-Ουέλς, Κάμπε, Κάντεν, Μπόιλ, Βέντε, Νιούελ.