Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚFans’ Man of the Match o Σβάμπ

Fans’ Man of the Match o Σβάμπ

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε το ποδόσφαιρο του στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε τη νίκη κόντρα στην Λαμία στην Τούμπα με 3-1 και συνεχίζει δυναμικά στην μάχη του πρωταθλήματος, όντας πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα της Stoiximan Super League 2023-24.

Εκ των πρωταγωνιστών ο Στέφαν Σβαμπ. Ο Αυστριακός μπήκε στο 65ο λεπτό και κατάφερε να κάνει την διαφορά. Στο 70′ έπιασε ένα καταπληκτικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή γράφοντας το 2-1, ενώ στο 88ο λεπτό εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα και «κλέιδωσε» το τρίποντο για τον Δικέφαλο.

Στην ψηφοφορία για τον Fans’ Man of the Match o Σβαμπ συγκέντρωσε το 50,53% των ψήφων και κατέκτησε το βραβείο.

Στη δεύτερη θέση έμεινε ο Γιάννης Μιχαηλίδης, ο οποίος ήταν άψογος ανασταλτικά και ήταν αυτός που ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ με δυνατή κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο Άλι Σαμάτα που ανεβάζει συνεχώς την απόδοσή του στα τελευταία παιχνίδια και δείχνει να βρίσκει το ρυθμό. Ο Τανζανός επιθετικός ήταν και αυτός που κέρδισε το πέναλτι που οδήγησε στο τελικό 3-1 κόντρα στη Λαμία.

The post Fans’ Man of the Match o Σβάμπ appeared first on PAOKFC.