PAOK.gr

Πήρε το ντέρμπι με buzzer beater η Κ19 [εικόνες]

Με γκολ στις καθυστερήσεις έπιασε κορυφή, κάνοντας το τέσσερα στα τέσσερα η Κ19, καθώς επικράτησε 2-1 του Παναθηναϊκού για την 7η αγωνιστική της Super League.

02.10.2022

Ωραίο το παιχνίδι στη Σουρωτή, με δυναμισμό, πάθος, συνδυαστικό ποδόσφαιρο και αγωνία μέχρι το τέλος.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 18′ με γκολ του Γκούμα, συνέχισε να κυριαρχεί και είχε τις φάσεις για να φύγει και με δεύτερο γκολ στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ισορρόπησε και καθότι ο Δικέφαλος δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που του δόθηκαν, υπέπεσε σε πέναλτι σε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων. Εύστοχη η εκτέλεση στο 65′ για το 1-1 και το παιχνίδι πήρε ακόμα πιο ωραίο ρυθμό στη συνέχεια. Ο ΠΑΟΚ πίεσε μέχρι το τέλος και δικαιώθηκε στο 91′ με την ασίστ του Τσίκου και το γκολ του Τζίμα.