Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚ1-0 την Κοζάνη ο ΠΑΟΚ Β

1-0 την Κοζάνη ο ΠΑΟΚ Β [εικόνες]

Εύκολο έργο, περισσότερο εύκολο από αυτό που μαρτυρά το 1-0 είχε ο ΠΑΟΚ Β στο εξ αναβολής παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής με την Κοζάνη, που έγινε το μεσημέρι της Πέμπτης στο γήπεδο τους Μακεδονικού.

29.02.2024

Δίχως πολλές φάσεις κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να φτάνει νωρίς στο γκολ. Είχε προηγηθεί πάντως εξαιρετική απόκρουση του Μπαλωμένου . Στο 13′ λοιπόν, ο Φίλων κέρδισε πέναλτι, ο Δαρέλας ανέλαβε την εκτέλεση και στο 14′ ο Δικέφαλος μπήκε μπροστά στο σκορ.

Το δεύτερο 45λεπτο ήταν σχετικά πιο νωθρό, με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν μεν, μα δίχως ουσιαστικές τελικές φάσεις, εκτός ίσως από δύο περιπτώσεις στις οποίες αντέδρασε όπως έπρεπε ο Μπαλωμένος , στην πρώτη του εμφάνιση οκτώ μήνες μετά τον τραυματισμό του.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ, αυτό στη Λιβαδειά την Δευτέρα (04.03).

ΠΑΟΚ Β: Μπαλωμένος , Φίλων, Τασιούρας, Κωττάς (44′ Σνάουτσνερ), Παντεκίδης, Τσοπούρογλου, Γιαξής, Σπυράκος (85′ Μπράντονιτς), Γκούμας (62′ Σαποβάλοφ), Δαρέλας (85′ Κιτσάκης), Κανίς (62′ Νινούα)

Κοζάνη: Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Τάτσης, Σουλιώτης (86′ Κανούλας), Ίτσιος, Παπαδόπουλος Ι. (86′ Ψάλτης), Κούφας (46′ Γιάκος), Σιατραβάνης (66′ Ποζατζίδης), Καλλέργης, Μαξίμοβιτς, Γραμμένος (72′ Μάγκανιτς)