Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚ1-1 με τον Λεβαδειακό η Κ19

1-1 με τον Λεβαδειακό η Κ19

Δύο βαθμούς “πέταξε” η Κ19, η οποία παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Λεβαδειακό στο ματς που έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης στην Σουρωτή.

01.02.2023

Η ομάδα των Μαλεζά και Χατζηαθανασίου παραμένει στην κορυφή μεν, με το ισχνό προβάδισμα δε του ενός βαθμού από τον Ολυμπιακό, τον οποίο υποδέχεται την Κυριακή.

Πιο κινητικός ήταν ο ΠΑΟΚ φυσικά, ωστόσο αναποτελεσματικός. Προηγήθηκε στο 38′ με ωραίο πλασέ του Γκούμα, έπειτα από την ασίστ του Γκιτέρσου, μα ισοφαρίστηκε στην εκπνοή του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ήταν μεν κυρίαρχος, είχε και τις φάσεις για να πάρει κεφάλι στο σκορ, αλλά δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να αρκεστεί τελικά στην ισοπαλία.