Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚ4-1 τον Παναιτωλικό η Κ19

4-1 τον Παναιτωλικό η Κ19

Νωρίς νωρίς προηγήθηκε ο ΠΑΟΚ, στο 3′ με τον Μάρτο να εκμεταλλεύεται την πάσα του Γκούμα και να κάνει το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 29′, ωστόσο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο 45λεπτο, ο Δικέφαλος βρήκε τον τρόπο να πετύχει αλλά δύο γκολ. Στο 41′ ο Γεωργιάδης με πέναλτι που κέρδισε ο Αδάμ, έκανε το 2-1 και στην εκπνοή του ημιχρόνου ήταν η σειρά του Αδάμ να σκοράρει, έπειτα από την ασίστ του Μάρτου.

Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να κυριαρχεί,να απειλεί και να φτάνει τελικά και σε τέταρτο γκολ με εύστοχο πέναλτι που εκτέλεσε ο Αθανασίου στο 75′.