Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚ5-0 η Κ17 κι έφυγε για τελικό

5-0 η Κ17 κι έφυγε για τελικό

Σαρωτική η Κ17 “καθάρισε” τον αγώνα μπαράζ με τον Λεβαδειακό μέσα σε 15 λεπτά και με το εμφατικό 5-0 εξασφάλισε την πρόκριση για τον τελικό της α’ φάσης του πρωταθλήματος.

13.11.2022

Αντίπαλος στο παιχνίδι που θα γίνει το Σάββατο 19.11 στο Αγρίνιο θα είναι ο Ολυμπιακός. Σύμφωνα με τον νέο τρόπο διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Super League στην ηλικιακή κατηγορία Κ17, ο νικητής εξασφαλίζει από τώρα τη θέση του στο Final Four. Προφανώς θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα με την β’ φάση, μέχρι να προκύψουν και οι άλλες τρεις ομάδες της τελικής τετράδας.

Με τέσσερα γκολ από τον Χατσίδη, τρεις ασίστ από τον Καραϊωάννου και «κερασάκι» το ανάποδο «ψαλίδι» του Βρύζα, η ομάδα των Τσιαπακίδη και Χάγκαν άφησε μηδενικά περιθώρια αντίδρασης στους αξιόμαχους φιλοξενούμενους.

Στο 2′ λοιπόν, ο Χατσίδης πλάσαρε για το 1-0 από την ασίστ του Καραϊωάννου, στο 10′ συνέχισε για το 2-0 από την ασίστ του Πολιτάκη και στο 14′ «κρέμασε» υπέροχα τον τερματοφύλακα για το τρίτο του προσωπικό γκολ και πάλι από πάσα του Καραϊωάννου.

Στο β’ ημίχρονο και πάλι Καραϊωάννου και Χατσίδης συνδυάστηκαν για το 4-0 στο 53′ και τέλος, στο 90′, ο Κεσίδης πάσαρε και ο Βρύζας με υπέροχο τρόπο καθόρισε το σκορ του αγώνα.