Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΑνατροπή και κορυφή για την Κ19

Ανατροπή και κορυφή για την Κ19

Μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα είναι πλέον ο ΠΑΟΚ, που κέρδισε 4-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο ματς της 9ης αγωνιστικήςπου διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής στη Σουρωτή.

06.11.2022

Ο Δικέφαλος βρέθηκε να κυνηγά το σκορ από το 30′, όταν στη μοναδική φάση του ο ΠΑΣ κατάφερε να σκοράρει, ωστόσο συνέχισε καταιγιστικά στο β’ ημίχρονο με τέσσερα γκολ, ευκαιρίες κι ωραίο ποδόσφαιρο.

Το 1-1 έκανε στο 53′ ο Σμυρλής έπειτα από την ασίστ του Γκούμα και στο 72′ ο Γκούμας εκτέλεσε το κόρνερ με τον Φίλων να πιάνει την κεφαλιά και να βάζει τον ΠΑΟΚ μπροστά.

Μετά από δύο ασίστ, ο Γκούμας χρίστηκε και σκόρερ, στο 84′, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Γκιτέρσου και τέλος με το δεύτερο προσωπικό γκολ του (κι αυτό με το κεφάλι, από το κόρνερ του Τσίκου αυτή τη φορά) ο Φίλων διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα το 4-1 για τον ΠΑΟΚ.

Η ομάδα των Μαλεζά και Χατζηαθανασίου έχει πια 24 βαθμούς σε εννιά ματς και ακολουθεί ο Ολυμπιακός με 21 βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια.