Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΧ με τη Βέροια ο ΠΑΟΚ Β

Χ με τη Βέροια ο ΠΑΟΚ Β

Δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ την υπεροχή του και παρότι ήταν καταφανώς ανώτερος του αντιπάλου, ο ΠΑΟΚ Β παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Βέροια, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής της Betsson Super League 2.

13.04.2023

«Ορεξάτος» μπήκε ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι. Ήδη στο πρώτο 20λεπτο μετρούσε δύο κλασικές ευκαιρίες με τον Χατζηστραβό κι άλλες δύο με τον Κωττά. Ωστόσο αποδείχθηκε … φλύαρος, στη συνέχεια έριξε τον ρυθμό και το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να παραμένουν στο μηδέν.

Παρόμοιο το σκηνικό στην συνέχεια, με τον ΠΑΟΚ να κυριαρχεί, μα να δυσκολεύεται να βρει στόχο. Μέχρι το 65′, οπότε ο Χατζηστραβός έβγαλε την ασίστ στον Μπράντονιτς, ο οποίος σκόραρε για άλλη μια φορά, για το 1-0. Λίγο μετά ωστόσο, ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι στη Βέροια (η παράβαση αφορούσε χέρι αμυντικού) και στο 69′ ο Μπουόλι εκτέλεσε εύστοχα για το 1-1. Στο 74′ δε, ο Δικέφαλος έχασε άλλη μια κλασική ευκαιρία να πάρει το ματς με την κεφαλιά του Δαρέλα και το 1-1 παρέμεινε ως το τέλος.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ Β αυτό με τον Διαγόρα Ρόδου στο γήπεδο του Μακεδονικού την προσεχή Τρίτη 18.04.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης , Κωττάς, Μιχαηλίδης , Τσαούσης , Κιτσάκης (71′ Τσοπούρογλου), Γιαξής (46′ Μπράντοντις), Ουεντραόγκο, Δαρέλας, Χατζηστραβός (88′ Κουλούρης), Σπυράκος, Πανίδης (46′ Γρόσδης).

Βέροια: Βενετικίδης, Ντουμάνης, Κολλαράς, Καψάλης, Μανωλιούδης, Μπλέτσας (70′ Μασούρας), Μπουκουβάλας, Μπελεβώνης (78′ Κασέμι), Γιουκούδης (88′ Μουχάλης), Ιωάννου (70′ Ελευθεριάδης), Μπουόλι.