Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΔέκα γκολ από την Κ15

Δέκα γκολ από την Κ15

Καταιγιστική η Κ15 κέρδισε 10-0 την Δόξα Δράμας στο ματς της 10ης αγωνιστικής της Super League φτάνοντας στους 25 βαθμούς, διατηρώντας φυσικά την κορυφή του ομίλου.

21.01.2023

Το 1-0 έκανε στο 4′ ο Καρασαββίδης από ασίστ του Μπέρδου, το 2-0 στο 8′ ο Μηνασίδης από την πάσα του Καρασαββίδη, το 3-0 ο Κάνιος στο 12′ από ασίστ του Τσεμαλίδη. Ένα λεπτό μετά ο Καρασαββίδης σκόραρε εκ νέου για το 4-0 (την πάσα ο Μπέρδος) και στο 20′ ο Σιδηρόπουλος έκανε το 5-0 εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Τέλο.

Συνέχισε ο Μηνασίδης για το 6-0 (στο 25′) πάλι από πάσα του Τέλο και ακολούθησαν άλλα δύο γκολ του Σιδηροπούλου, στο 32′ και στο 40′, από ασίστ των Τέλο και Κοβάλ, αντίστοιχα.

Στο ημίχρονο λοιπόν το σκορ ήταν ήδη 8-0 και στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ πέτυχε άλλα δύο γκολ. Στο 70′ με τον Τέλο από πάσα του Καρασαββίδη και στο 77′ με τον Τουρσουνίδη από την πάσα του Τέλο.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μητρούσης, Κοβάλ, Τσεμαλίδης, Μεγγίδης, Αυγητίδης, Μηνασίδης, Μπέρδος, Κάνιος (60′ Τουρσουνίδης), Σιδηρόπουλος, Καρασαββίδης, Τέλο