Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΔυνατό τεστ με αυξημένο χρόνο συμμετοχής

Δυνατό τεστ με αυξημένο χρόνο συμμετοχής

Ο προπονητής του Δικεφάλου παρέταξε δύο διαφορετικές 11αδες σε κάθε 60λεπτο, δοκιμάζοντας συνδυασμούς προσώπων.

Οι Βέλγοι πήραν προβάδισμα με δύο τέρματα νωρίς στο παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ μετά το 20λεπτο ισορρόπησε κι άρχισε να ψάχνει τρόπο να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

Ο τερματοφύλακας των Βέλγων σταμάτησε εκτέλεση πέναλτι του Μουργκ, το οποίο υποδείχθηκε σε ανατροπή του Τσιγγάρα, ενώ ο ΠΑΟΚ έκανε το 2-1 με τον Μπάμπα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπόντοφ στο 55′.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ κράτησε τη μπάλα, είχε τον έλεγχο του ρυθμού, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δεν βρήκε δεύτερο γκολ, με τους Βέλγους να κάνουν τρία τα τέρματά τους με σουτ που κόντραρε και ξεγέλασε τον Τσιφτσή.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (1ο ημίχρονο): Κοτάρσκι, Όττο (38′ Σάστρε), Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Καμαρά, Τσιγγάρας, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον, Σαμάτα
(2ο ημίχρονο): Τσιφτσής, Σάστρε, Μιχαηλίδης, Νάσμπεργκ (112′ Τσοπούρογλου), Σάστρε, Σβαμπ, Θυμιάνης, Βιεϊρίνια (115′ Τσαούσης), Τάισον, Κωνσταντέλιας (112′ Κουλιάτα), Μπράντον

The post Δυνατό τεστ με αυξημένο χρόνο συμμετοχής appeared first on PAOKFC.