Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΕμφατικό διπλό της Κ19 επί του Άρη

Εμφατικό διπλό της Κ19 επί του Άρη [εικόνες]

Ενδεχομένως να μην ισχύει πάντα ότι η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, ωστόσο στην προκειμένη φαίνεται πρέπον να ειπωθεί. Άλλωστε έτσι νιώθουμε μετά το εμφατικό εκτός έδρας 4-1 της Κ19 επί του Άρη.

03.09.2022

Ο Δικέφαλος άνοιξε το πρωτάθλημα της Super League Κ19 με τρεις βαθμούς, τέσσερα ωραία γκολ και μια δυναμική εμφάνιση που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο.

Το σκορ άνοιξε ο Σμυρλής μόλις στο δεύτερο λεπτό. Στο 24′ ο Τζίμας κέρδισε πέναλτι, που εκτέλεσε ο Τσίκος με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει και τον Σμυρλή, ωστόσο να καραδοκεί, για να σκοράρει για δεύτερη φορά. Λίγο μετά, στο 29′, ο Τζίμας πέτυχε το τρίτο γκολ για τον ΠΑΟΚ, ενώ στο 39′ ο Καλόγηρος έβγαλε την ασίστ στον Τσίκο για το 0-4.

Ο Δικέφαλος έριξε σχετικά τον ρυθμό στο β’ ημίχρονο, αν και παρέμεινε δραστήριος και απειλητικός. Ο Άρης δε, μείωσε στο 58′, αλλά ως εκεί…

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Σινανάι, Φίλων (λ.τ. 76′ Πανικίδης), Πασαχίδης (46′ Δεληγιάννης), Τσίκος (58′ Sznaucner), Αδάμ, Αθανασίου, Τζίμας (73′ Μπάμπουρας),Καλόγηρος, Σμυρλής (68′ Γκιτέρσος).