Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
Google search engine
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΦιλική ήττα για τον ΠΑΟΚ Β

Φιλική ήττα για τον ΠΑΟΚ Β

Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν ΠΑΟΚ Β και Αλμωπός Αριδαίας στο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής στη Σουρωτή.

09.10.2022

Ο Δικέφαλος ηττήθηκε 2-1, παρότι προηγήθηκε νωρίς με γκολ του Ρικάρντο , από την ασίστ του Χατζηστραβού, ο οποίος λίγο μετά είχε και δοκάρι. Στο δεύτερο 45λεπτο, ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο, ο ΠΑΟΚ δεν βρήκε τον τρόπο να αναπτυχθεί και τελικά δέχθηκε δύο γκολ.

Η προετοιμασία και τα φιλικά παιχνίδια για τον Δικέφαλο συνεχίζονται προφανώς, δεδομένου ότι καθυστερεί καθώς φαίνεται η έναρξη του πρωταθλήματος της Super League 2. Επόμενο ματς αυτό με τον Πιερικό το προσεχές σαββατοκύριακο.

Στο αρχικό σχήμα αγωνίστηκαν οι

Μπαλωμένος , Κιτσάκης, Τσοπούρογλου, Παναγιώτου , Mορικέλι, Ουεντραόγκο, Νινούα , Χατζηστραβός, Μπράντονιτς, Ρικάρντο , Σπυράκος.

Στο δεύτερο ημίχρονο χρόνο συμμετοχής πήραν και οι Μοναστηρλής, Μανωλιούδης, Κουλούρης, Σμυρλής, Δαρέλας.