Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΦιλική νίκη επί της Φαρούλ στην Τούμπα

Φιλική νίκη επί της Φαρούλ στην Τούμπα

Δυνατό προπονητικό φιλικό στο γήπεδο της Τούμπας για τον ΠΑΟΚ, που φιλοξένησε την πρωτοπόρο του ρουμανικού πρωταθλήματος Φαρούλ Κοστάντζα και την κέρδισε με 3-0.

25.03.2023

Ράζβαν Λουτσέσκου και Γκιόργκι Χάτζι είχαν την ευκαιρία να δουν τους παίκτες του εν δράσει μία εβδομάδα πριν την επανανέναρξη των επίσημων υποχρεώσεων και να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με τον Ζίβκοβιτς κάτω από τα δοκάρια, δίδυμο ΚάργαΜιχαηλίδη στα στόπερ, Ράφα Σοάρες και Σάστρε στα άκρα της άμυνας, Σβαμπ , Φιλίπε Σοάρες και Ελ Καντουρί στα χαφ και τους Τάισον και Νάρεϊ δίπλα στον Μπράντον .

Οι παίκτες του Δικεφάλου μπήκαν με διάθεση, κυκλοφόρησαν εξαιρετικά τη μπάλα και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, χωρίς στον αντίποδα να επιτρέψουν στον αντίπαλο να απειλήσει την εστία του Ζίβκοβιτς .

Το μοναδικό τέρμα στο πρώτο μέρος σημείωσε ο Μπράντον Τόμας . Μετά από μία άψογη ομαδική προσπάθεια, ο Νάρεϊ έκανε το γύρισμα κι ο Ισπανός φορ με προβολή έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά με τον ΠΑΟΚ να έχει και πάλι την κατοχή και τις ευκαιρίες. Η πιο σημαντική ήρθε στο 86′ με τον Αντρέ Ρικάντρο να έχει δοκάρι σε τετ α τετ.

Στις καθυστερήσεις ο Δικέφαλος βρήκε δύο ακόμα γκολ. Ο Κεντζιόρα από δεξία μέσα σε τρία λεπτά έβγαλε δύο ασίστ κι οι Μπράντονιτς και Γκορντεζιάνι έστειλαν τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-0.