Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΗττήθηκε από την ΑΕΛ ο ΠΑΟΚ Β

Ηττήθηκε από την ΑΕΛ ο ΠΑΟΚ Β [εικόνες]

Αιφνιδιάστηκε, έβγαλε αντίδραση -κι αυτό κρατάμε- μα τελικά δεν κατάφερε να πάρει τον βαθμό, καθώς ο ΠΑΟΚ Β ηττήθηκε από την ΑΕΛ (1-2), στο εξ αναβολής ματς της 21ης αγωνιστικής, που έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης στο γήπεδο του Μακεδονικού.

21.02.2024

Αναγνωριστικό, με λάθη εκατέρωθεν που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις, μα ουσιαστικά παιχνίδι κέντρου ήταν αυτό του πρώτου 45λεπτου. Αν εξαιρέσει κανείς δύο σημαντικές ευκαιρίες της ΑΕΛ (στο 26′ και στο 44′) και μια επικίνδυνη κεφαλιά του Κανίς στο 41′, ο αγώνας δεν είχε να επιδείξει κάτι το ιδιαίτερο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυναμικά για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στο 48′ με τον Κοσονού και στο 52′ με τον Στίνα πήραν σημαντικό προβάδισμα. Είχε την απάντηση ο ΠΑΟΚ και στο 61′ μείωσε με ωραίο σουτ του Τσοπούρογλου, έπειτα από την πάσα του Πανίδη. Η συνέχεια ήταν ένας επιθετικός μονόλογος του ΠΑΟΚ, φλύαρος δυστυχώς. Έφτασε τουλάχιστον σε δύο περιπτώσεις πολύ κοντά στο γκολ της ισοφάρισης, που δυστυχώς δεν ήρθε…

Επόμενο παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ Β, αυτό της προσεχούς Πέμπτης (29.02) με την Κοζάνη.

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης , Τασιούρας, Παναγιώτου (55′ Πανίδης), Παντεκίδης, Φίλων, Κωττάς, Γιαξής, Σνάουτσνερ (30′ Τσοπούρογλου), Γκούμας (55′ Σπυράκος), Δαρέλας (81′ Σαποβάλοφ), Κανίς (81′ Κουαλιάτα).

ΑΕΛ: Σουλούκος, Μαϊδανός (79′ Παπαδόπουλος), Ηλιάδης, Θωμαΐδης, Καλουτσικίδης, Θ. Παπαγεωργίου, Κ. Παπαγεωργίου (79′ Γιανναράκης), Φατάι (86′ Κόσιτς), Μαυριάς (70′ Νίνο), Στίνα, Κοσσονού (86′ λ.τ Μορέιρα).