Τετάρτη, 15 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΗττήθηκε από τον Καμπανιακό ο ΠΑΟΚ Β

Ηττήθηκε από τον Καμπανιακό ο ΠΑΟΚ Β [εικόνες]

Την ήττα με 2-0 από τον Καμπανιακό γνώρισε ο ΠΑΟΚ Β στο ματς της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2, που διεξήχθη στη Χαλάστρα. Ο Δικέφαλος δέχτηκε τα γκολ στα πρώτα λεπτά των δύο ημιχρόνων και είναι αλήθεια ότι δεν κατάφερε να βγάλει την αντίδραση που έπρεπε. Ακολουθεί το παιχνίδι στην Αθήνα με την ΑΕΚ Β.

04.01.2024

Υποτονικός στο πρώτο 20λεπτο ο ΠΑΟΚ, υπό την επήρεια ίσως και του γρήγορου γκολ, που δέχτηκε στο 5′ από τον Παπαστεριανό, δεν μπόρεσε να δημιουργήσει παιχνίδι. Ανέβηκε βέβαια, μετά το 30′ και είχε και δύο επικίνδυνες τελικές με τον Παναγιώτου στο 36′ και τον Δαρέλα στο 38′, ωστόσο δεν βρήκε τον τρόπο να φτάσει στην ισοφάριση.

Κι ενώ στην επανάληψη ο Δικέφαλος μπήκε πιο αποφασισμένος, φτάνοντας κοντά στο γκολ, έδειξε έλλειψη καθαρού μυαλού. Το αποτέλεσμα ήταν να βγαίνει σε επικίνδυνες αντεπιθέσεις ο Καμπανιακός με τον Ταλιχμανίδη ωστόσο να βάζει στοπ σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις. Από στημένη φάση όμως, ήρθε και το 2-0 στο 51′ με την κεφαλιά του Μπούση. Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να αντιδράσει και υπέστη την ήττα που τον αφήνει στους 16 βαθμούς.

Καμπανιακός: Κασαπίδης, Π. Καθάριος (66′ Νικολαΐδης), Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μανιός, Μπούσης (66′ Φροσύνης), Ν. Καθάριος (33′ Ταΐρης), Παπαστεριανός, Παπακωνσταντίνου (87′ Βοσκόπουλος), Τότσκα (87′ Ζανάκης).

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης , Μανωλιούδης, Σελιμάι (73′ Κιτσάκης), Κωττάς, Παναγιώτου, Γιαξής, Σνάουτσνερ (73′ Ρούμιαντσεβ), Γρόσδης (64′ Πανίδης), Σπυράκος (46′ Γκιτέρσος), Τσοπούρογλου (90′ Σμυρλής), Δαρέλας.