Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΜΑΤΑΜΠΑΣΚΕΤΚακή εμφάνιση ΠΑΟΚ και ήττα (88-106) από τον Κολοσσό

Κακή εμφάνιση ΠΑΟΚ και ήττα (88-106) από τον Κολοσσό

Παρουσιάζοντας ένα κακό αγωνιστικό πρόσωπο από το ξεκίνημα του αγώνα, ο ΠΑΟΚ mateco ηττήθηκε με 88-106 από τον Κολοσσό H Hotels, στο τέταρτο φιλικό παιχνίδι της ομάδας που πραγματοποιήθηκε στο PAOK Sports Arena.

Ο ΠΑΟΚ mateco που αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Jamuni McNeace, βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 15-32 στο πρώτο δεκάλεπτο και 40-63 στο ημίχρονο, έχοντας πετύχει ήδη 11 τρίποντα και με πολύ υψηλά ποσοστά ευστοχίας!

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο και η διαφορά ανέβηκε ακόμη περισσότερο (54-88 στο 30’). Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν το μοναδικό που η εικόνα της ομάδας μας παρουσίασε κάποια βελτίωση και με επί μέρους σκορ 34-17, μείωσε στο τελικό 88-106.

ΠΑΟΚ mateco: Flatten 13 (3), Gilmore 7, Harrison 5, Τσιακμάς 3 (1), Σχίζας 7, Τσαϊρέλης 13, Fridriksson 11 (2), Μαργαρίτης 3, Αρσενόπουλος 15 (1), Σωτηρίου 1, Beliauskas 10 (2).

Κολοσσός H Hotels: Jorgensen 7 (1), Utomi 17 (3), Κολοβέρος 12 (1), Braijkovic 9 (1), Παπαγιάννης, Πετρόπουλος 8 (2), Μπιλλής, Καμαριανός 5, Simmons 16 (4), Polley 19 (3), Perrantes 8.