Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
Google search engine
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΚακή μέρα για ΠΑΟΚ Β

Κακή μέρα για ΠΑΟΚ Β

Την ήττα με 3-0 από την Τρίγλια δέχτηκε ο ΠΑΟΚ Β στο ματς της 27ης αγωνιστικής που έγινε το μεσημέρι της Παρασκευής στο γήπεδο του Μακεδονικού

26.05.2023

Περισσότερο αποφασισμένοι παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι εξ αρχής. Είχαν τον δυναμισμό και τις φάσεις, με τον ΠΑΟΚ να κυνηγά κυρίως τις αντεπιθέσεις. Έφτασαν κοντά στο γκολ στο 24′, μα τους σταμάτησε το δοκάρι, με τον ίδιο σχεδόν τρόπο που δεν κατέληξε στα δίχτυα και το σουτ του Νινούα στο 40′. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ωστόσο βρήκαν τον τρόπο να ανοίξουν το σκορ με τον Άλεξιτς που εκμεταλλευόμενος τις κόντρες μέσα στην περιοχή και πλάσαρε για το 0-1.

Στην συνέχεια η εικόνα άλλαξε σε κάποιο βαθμό. Ο Δικέφαλος πίεσε και κυνήγησε την ισοφάριση, είχε μια σημαντική ευκαιρία με τον Χατζηστραβό, ωστόσο η Τρίγλια αποδείχθηκε πιο απειλητική, με τον Μπαλωμένο να αντιδρά εξαιρετικά σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις. Στο 76′ όμως, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν και σε δεύτερο γκολ και πάλι με τον Άλεξιτς. Και κάπου στις καθυστερήσεις του αγώνα έκαναν το 0-3 με τον Τόμας .

Oι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ Β: Μπαλωμένος , Μελετίδης (57′ Γκορντεζιάνι ), Κωττάς, Μορικέλι (46′ Παναγιώτου ), Κιτσάκης (67′ Σελιμάι), Ουεντραόγκο, Νινούα (46′ Γρόσδης), Τασιούρας, Χατζηστραβός, Δαρέλας, Μπράντονιτς (77′ Σπυράκος).

Τρίγλια: Παλαβράκης, Παπαστεριανός, Σιούτας, Βιτλής, Πανάγου (85′ Τότσκα), Αλβάρεζ (67′ Δόρης), Σίλβα (85′ λ.τ Χειρίτραντας), Πατράλης (67′ Δοϊρανλής), Τομάς, Κουντουριώτης (57′ Κούστα), Άλεξιτς.