Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΝέα νίκη για την Κ17

Νέα νίκη για την Κ17

Τρία στα τρία για την Κ17, που κέρδισε 4-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα το απόγευμα του Σαββάτου στη Σουρωτή, για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

24.09.2022

O ΠΑΟΚ προηγήθηκε μόλις στο 5′ με γκολ του Βρύζα έπειτα από την ασίστ του Παπαγεωργίου, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 42′. Στην εκπνοή του ημιχρόνου, όμως ο Δικέφαλος πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με το δυνατό διαγώνιο σουτ του Πολιτάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος, κυκλοφόρησε τη μπάλα, βρήκε τους διαδρόμους να απειλήσει και στο 75′ ο Παπαγεωργίου έκανε το 3-1 από την ασίστ του Πολιτάκη. Τέλος, στο 82′ ο Ζούμπι με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-1 εκμεταλλευόμενος την πάσα του Μπάκα.