Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΠρώτη ήττα για τον ΠΑΟΚ Β

Πρώτη ήττα για τον ΠΑΟΚ Β

Σε απόσταση από τον καλό του, πειστικό εαυτό, ο ΠΑΟΚ Β άφησε βαθμούς στον Βόλο. Υπέστη την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Betsson Super League 2 με 2-0 από την Νίκη Βόλου για την 8η αγωνιστική. Παραμένει φυσικά ψηλά στην βαθμολογία του ομίλου του με 16 βαθμούς σε επτά παιχνίδια. Επόμενο παιχνίδι αυτό της 3ης Ιανουαρίου με τον Απόλλωνα Λάρισας στο γήπεδο του Μακεδονικού.

22.12.2022

Ο Δικέφαλος πλήρωσε ένα νωθρό πρώτο ημίχρονο, κατά τη διάρκεια του οποίου οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρη έλεγχο, που μετουσίωσαν στα δύο γκολ που έκρινε το ματς. Στο 22’ ο Σιάφα άνοιξε το σκορ για τη Νίκη Βόλου, η οποία πίεσε επικίνδυνα, φτάνοντας κοντά και σε δεύτερο γκολ, με τον Ταλιχμανίδη να προστατεύει την εστία του σε δύο δύσκολες φάσεις. Ωστόσο στο 40’ οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, με τον Μιλούνοβιτς και παρέμειναν κυρίαρχοι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου το τεχνικό επιτελείο προχώρησε σε τρεις αλλαγές, το σύνολο των οποίων ολοκλήρωσε στο 70’, δίχως δυστυχώς να διαφαίνεται ότι ο Δικέφαλος μπορεί να ανακτήσει τον έλεγχο του αγώνα. Με εξαίρεση μια κάποια κινητικότητα που έφεραν δύο κόρνερ και μια κεφαλιά του Μιχαηλίδη που έφυγε άουτ, δεν κατεγράφη κάτι αξιομνημόνευτο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Νίκη Βόλου: Μπάγιτς, Δημητρίου, Γρομητσάρης, Δεληζήσης, Τοπαλίδης, Τσουκαλάς (72’ Παναγιωτίδης), Κυριακίδης (60’ Μέτσε, 90 λ.τ. Ανδρέου), Γαβριηλίδης, Κάσσος, Μιλούνοβιτς (72’ Μορέιρα), Σιάφα (60΄Ροχάνο).

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης , Γιαξής (46’ Σελιμάι), Τασιούρας, Μιχαηλίδης , Κωττάς, Μελετίδης, Κουτεντάκης (46’ Γρόσδης), Δαρέλας (46’ Σμυρλής), Σπυράκος (70’ Σπυρίδης), Χατζηστραβός, Τζίμας (70’ Πανίδης).