Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚ4-0 τη Νίκη Βόλου ο ΠΑΟΚ Β

4-0 τη Νίκη Βόλου ο ΠΑΟΚ Β

Άνετη νίκη για τον ΠΑΟΚ Β επί της Νίκης Βόλου, την οποία κέρδισε 4-0 στο τελευταίο ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Super League 2. Λόγω της ισοπαλίας του Μακεδονικού με την ΑΕΚ Β ωστόσο, ο Δικέφαλος θα συνεχίσει πλέον στα play outs.

11.03.2024

Ιδανικά άρχισε το ματς για τον ΠΑΟΚ Β, καθώς ουσιαστικά στην πρώτη φάση, ο Κανίς έκανε την σέντρα-σουτ και ο Δαρέλας από κοντά πλάσαρε για το 1-0. Απουσίασαν οι μεγάλες φάσεις στην πορεία του παιχνιδιού, με τον ΠΑΟΚ μάλλον να διαχειρίζεται την κατάσταση και τη Νίκη Βόλου να προσπαθεί να ισοφαρίσει, δίχως αξιώσεις ωστόσο.

Δυνατά μπήκε και στο δεύτερο 45λεπτο ο ΠΑΟΚ με την πίεση να αποδίδει στο 55′, όταν μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Κανίς, ο Φίλων έπιασε την κεφαλιά κάνοντας το 2-0. Στο 86′ διευρύνθηκε το σκορ με το σουτ του Σαποβάλοφ και τέλος, στις καθυστερήσεις, ο Μπράντονιτς διαμόρφωσε το τελικό 4-0, μετά από την ασίστ του Τσίκου, κι αφού είχε προηγηθεί δοκάρι από τον Πανίδη.

ΠΑΟΚ Β: Μπαλωμένος , Φίλων, Τασιούρας (59′ Κιτσάκης), Γιαξής, Παντεκίδης, Τσοπούρογλου, Σνάουτσνερ (76′ Τσίκος), Σπυράκος, Γκούμας (38′ Πανίδης), Δαρέλας (79′ Μπράντονιτς), Κανίς (76′ Σαποβάλοφ).

Νίκη Βόλου: Κραβαρίτης, Στίκας, Ανδρέου, Μπαχανάκ, Αναστασίου, Λίταινας, Γαβριηλίδης, Πέττας, Παναγιωτίδης, Κρητικός, Μπάλλας (68′ Βουκελάτος).