Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΜΑΤΑΜΠΑΣΚΕΤΛαύριο MEGABOLT – ΠΑΟΚ mateco: 68-81

Λαύριο MEGABOLT – ΠΑΟΚ mateco: 68-81

Με νίκη έκλεισε ο ΠΑΟΚ mateco το διήμερο των φιλικών αγώνων στην Αθήνα, καθώς επιβλήθηκε σήμερα με 68-81 επί του Λαυρίου MEGABOLT. Ο ΠΑΟΚ mateco που αγωνίστηκε και πάλι χωρίς τους Μαργαρίτη, Σχίζα και τον τραυματία McNeace ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασε στη νίκη.

Ο ΠΑΟΚ mateco προηγήθηκε 18-25 στο πρώτο δεκάλεπτο και διατήρησε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου (34-43). Η τρίτη περίοδος δεν ήταν καλή για την ομάδα μας, καθώς το Λαύριο με επί μέρους σκορ (23-11), προηγήθηκε 57-54. Η αντίδραση του ΠΑΟΚ mateco ήταν άμεση. Με σερί 0-9, μετέτρεψε το 60-56 σε 60-65 (34’), διατήρησε τον έλεγχο ως το τέλος, διευρύνοντας τη διαφορά και έφτασε στη νίκη, με πολλά χρήσιμα συμπεράσματα για τον κόουτς Φώτη Τακιανό.

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 34-43,57-54, 68-81

ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT: Moore 13 (2), Castaneda 13 (3), Hellems 10 (1), Καββαδάς 11, Δεϊμέζης, Gromovs, Ζάρας 14 (3), Thornton 3 (1), Σπρίντζιος, Οικονομόπουλος, Παπαδάκης 4, Johnson.

ΠΑΟΚ mateco: Flatten, Gilmore 7 (1), Harrison 26 (4), Τσιακμάς 8 (2), Τσαϊρέλης 12, Fridriksson 11 (1), Κωνσταντινίδης, Αρσενόπουλος 7 (1), Σκουλαριώτης, Σωτηρίου 4, Beliauskas 6 (1).