Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
Google search engine
ΑρχικήΝΕΑΝΕΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚΠέρασε με «πεντάρα» από τα Γιάννενα η Κ17

Πέρασε με «πεντάρα» από τα Γιάννενα η Κ17

Ηλιόλουστο το μεσημέρι στα Ιωάννινα για την Κ17. Η ομάδα των Τσιαπακίδη και Χάγκαν επιβλήθηκε 5-0 του ΠΑΣ, κάνοντας το 4 στα 4, δύο στροφές πριν την λήξη της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος της Super League.

15.10.2022

Με άνεση, σχεδόν πλήρη κατοχή και λιγοστή αντίσταση ο ΠΑΟΚ πέτυχε πέντε όμορφα γκολ, με πλουραλισμό μάλιστα στους σκόρερ του. Το πρώτο γκολ ανήκει στον Χατσίδη, από την ασίστ του Κούπενου, στο 20′, ενώ το 0-2 έκανε ο Κοσίδης με κεφαλιά, έπειτα από το κόρνερ του Καραϊωάννου. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Δικέφαλος έκανε τρία τα τέρματά του με τον Πολιτάκη να εκτελεί το έμμεσο φάουλ και τον Καραϊωάννου να καταγράφει άλλη μια ασίστ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έριξε ρυθμό, ωστόσο κατάφερε να πετύχει κι άλλα δύο γκολ. Στο 62′ ο Καραϊωάννου εκτέλεσε το κόρνερ κι ο Αβράμπος με κεφαλιά έκανε το 0-4. Τέλος, στο 90′ ο Τέλο πάσαρε και ο Καλαϊτσίδης σκόραρε για το τελικό 0-5.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Τσιντσόλης, Κούπενος, Βυρσωκινός (63′ Πολυκράτης), Κοσίδης, Αβράμπος (63′ Πανικίδης), Παπαγεωργίου (75′ Ζούμπι), Τσομπάνης (63′ Τέλο), Καλαϊτσίδης, Χατσίδης, Καραϊωάννου (75′ Σαπάνης), Πολιτάκης.